PTT Kargo kapıyı bir defa çalar belki de hiç çalmaz

0
12

Youtube video çekimlerimde kullanmak üzere Amazon’dan Boya marka ikili yaka mikrofonu sipariş ettim. PTTAvm alışveriş sitesinde Şanlıurfa’dan bir firmanın aynı ürünü 135 lira daha ucuza sattığını görünce Amazon siparişimi iptal ettim.

Keşke böyle bir hata yapmasaydım…

PTT Kargo ürünü Şanlıurfa’dan İstanbul’a 7 günde getirebildi. Ürün teslim edilecek diye mesaj geldiği gün kimse gelmedi. Kargo takipe baktığımda “Evde yok, kapıya haber kağıdı bırakıldı” yazıyordu. Aslında kimse gelmedi, kapıda da haber kağıdı yoktu.

PTTAvm sitesinden canlı destek aldım. Görevli, PTT kargo görevlisinin adrese sadece bir kez gelebileceğini evde yoksanız paketin bir dağıtım şubesine bırakılacağını, 3 gün içinde alınmazsa iade edileceğini söyledi.

Peki paketim nerede? Görevli bu bilgiyi göremediklerini söyledi. Demek ki PTTAvm PTT Kargo ile entegre değil.

Çıktım yola en yakın PTT şubesine gittim. “Bizde olmaz, merkezi bir şubeye sorun” dediler. Dolmuşa binip Bakırköy PTT’ye gittim. Görevli, “Bizde yok, dağıtım şubesine gidin” dedi. Bakırköy’den Zeytinburnu’na 45 dakika yürüyerek gittim. PTT Bakırköy Dağıtım Şubesi’ni buldum. 10 dakika da burada bekledim ve paketimi aldım. Yürüyerek Marmaray istasyonuna geldim.

Yarım günüm gitti. Taksiye binseydim en az iki ürün fiyatı kadar taksi ücreti verecektim.

Daha bitmedi…

Paketi açtım ve şok oldum. Ben ikili mikrofon sipariş etmiştim, ciddiyetsiz firma tekli mikrofon göndermiş.

Ürünü iade etmedim. İade etsem kazanacakları üç kuruş iade kargosuna gidecek.

Urfalı firma, siteden sorduğum soruma cevap vermedi bile.

Bir devlet şirketi olan PTT Kargo’nun hizmet standartları ise üzücü. Milyonlarca işsiz varken işini düzgün yapacak işçiler ve yöneticiler işe alınmalı.

Bu arada, ben bu ürünü Amazon.com.tr’den alsaydım başıma bunlar gelmeyecekti.