İş Bankası’na 28 taksiti tek seferde ödedik ama 3 taksit gecikti diye arabamızı haczettirdi

0
15

9 Mart 2022 akşam vakti, polisler site otoparkına girerek, İş Bankası Çarşı Bakırköy Şubesi’ne olan borcumuzdan dolayı bankanın, aracımız için yakalama kararı çıkarttığını söyledi. Aracımızı alıp gittiler. Şok olduk! Çünkü bize resmi ya da diğer yollardan hiçbir tebligat yapılmadı.

İş Bankası Çarşı Bakırköy Şube yetkilileri, noterden ihtarname çekildiğini söyledi. Böyle bir ihtarname bana ulaşmadı. Notere gittim, ulaşmadığını oradan da teyid ettim.

Oysa 6 ay önce mecbur olmadığım halde, 100 bin liralık ara ödeme yapmış, 28 adet taksitimi tek seferde ödemiştim. Erken ödeme yapmanın cezası bu olsa gerek.

Bankanın avukatı, toplam 43 bin 498 liralık borcun gecikmeye girdiğini, avukatlık masraflarıyla 57 bin 621 lira borcumuzun icralık olduğunu söyledi. 57 bini tek seferde ödeyip aracımı aldım. İcra dairelerindeki, emniyetteki stresimizi, yorgunluğumuzu anlatmıyorum.

İş Bankası Bakırköy Şubesi yetkilileri, bir SMS, bir e-mail göndermeden, bir telefon açmadan ticari müşterisine bu muameleyi uygun gördü.

İŞ BANKASI’NIN YÜZÜNDEN DÜKKANI KAPATTIK

Bu olaydan sonra şirketimizin gıda bölümünü kapatarak sektörden çekildik. Pandemi, ekonomik kriz demeden boğazımızı sıkan İş Bankası Çarşı Bakırköy Şubesi’nin bayan müdürü bize başka çıkış yolu bırakmadı.

Bir İş Bankası emeklisinin anlattığına göre, CEO Ersin Özince, krizde 50 bin borcu olan esnafa, ‘borcunu öde’ baskısı yerine 50 bin TL kredi dağıtmış.

Yeni CEO Hakan Aran’ın da çok iyi bir insan olduğunu söylüyor çalışanlar. İyi olmak yetmez. Çarşı-Bakırköy Şubesi’ne bir müfettiş yollayıp neler olup bittiğini rapor ettirmesini temenni ederiz.

BİREYSEL BÖLÜMÜNÜ TEBRİK EDİYORUM

Bu arada, İş Bankası’nın bireysel bölümünü tebrik ediyorum. Çok nazikler ve diğer bankalar gibi bizleri sıkıştırmıyorlar. Sadece arayıp borcumuzu hatırlatıyorlar.