Bu elektrik süpürgesi Philips’e yakışmadı

0
6

Dedemin pilli radyosu da Philips markaydı. Philips kolay telaffuz edilemediği için köyde bu markaya “pilipis” derlerdi. Bu markaya çok güvendik çocukluğumuzdan beri.

Geçenlerde Philips aldığımız elektrik süpürgesi bizi şaşırttı. Toz haznesini açmak için konulan klips rezil bir şey. Sinirlenip toz haznesinin kapağını kırarak çıkarmak istiyor insan. Bu süpürgeden alan arkadaşlara da sordum aynı sorun onlarda da varmış.

Asıl skandal toz filitresi kısmı. 2 + 1 evi süpürdüğünüzde hemen tıkanıyor. Her seferinde yenisini almaya kalksanız tanesi 70 lira. Hepa Filitre Seti denilen bu setten en az 2 tane almalısınız. Biri tıkanırsa diğerini takıverirsiniz. Temizlik sonrası bu filtreleri yıkayıp kurutursanız yenisini almanıza gerek yok. Her seferinde yenisini alacağım derseniz 28. temizlikte makinenin fiyatı kadar harcama yapmış olacaksınız.

Yüksek performans sloganıyla tanıtılan Philips FC9323/07 Power-Pro Compact B Enerji 750 W Torbasız Süpürge satılırken hiçkimse bu dezatantajlarından bahsetmiyor.

Philips, bu ayıplı ürünü alıp bize yeni bir süpürge vermeli.

Bu arada, 2 bin lira civarında bir fiyata satılan süpürgenin çekim gücü fiyatına göre iyi.

Ayrıca Philips bu ürünü piyasadan çekmeli.