Banabikurye firmasının kuryesinin “alkol” ve “dini hassasiyet” sorunu

0
19

Üretimini ve paketlemesini yaptığımız nar ekşisi ve zeytinyağı siparişlerini göndermek üzere Banabikurye uygulamasından kurye istedim. Kısa sürede kurye geldi ama çok tuhaf bir şey oldu!

Kurye, paketten mantarlı ağzı görünen bizim nar ekşisi ve zeytinyağı şişelerini alkol zannetti. “Benim dini hassasiyetlerim var, günah olduğu için alkol taşıyamam” dedi.

Anlayışla karşıladım ve paketleri açtım. Şişelerin etiketlerini ve etikette yazan Tarım Bakanlığı izinlerimizi gösterdim. Yine de inanmadı. Nar ekşisi ve zeytinyağı etiketli şişelerde alkol taşıyabileceğimizi ima etti. Tercih ettiğimiz şişe tasarımı şarap şişesiydi ama içinde alkol yoktu.

O anda sigortalar attı tabi… Kuryeyi nazikçe kovdum. Durumu Banabikurye’ye yazdım. Koskoca saygın firma, kuryeye 20 lira ceza kestiğini bildirdi.

Aynı kurye, bir başka siparişte yine karşıma çıktı ve aynı sorunu yaşadık. Ben de tepki olarak ürünleri açıp tadına bakmasını söyledim. Ürünleri gönülsüz bir şekilde aldı götürdü.

Banabikurye’de çok güzel insanların yanı sıra böyle tipler de çalışıyor ve firma saygınlığını yitirme pahasına böyle tiplerle çalışmaya devam ediyor.